Stopy totality 2020 – dálkové vzdělávání

Vítejte!

Panely projektu Stopy totality i celé příběhy na konci doplněné otázkami jsou umístěny na webu. Výstavu a celý projekt lze tedy využít k dálkovému vzdělávání. Od seznámení se stručným příběhem na panelu lze studenty dovést využitím pracovních listů k prostudování celého příběhu. Historické okolnosti pak mohou zjistit v odkazu nazvaném DOKUMENTY.

http://www.stopytotality.org/vystavy/putovni-vystava  – jednotlivé panely

Pod odkazem weby škol klikněte na vybraný příběh. Všechny práce mají na konci doplňující otázky na které lze studenty odkázat a využít je jako pracovní listy. Prvních 13 prací (po Velkou Bíteš včetně) je přehlednějších, mají samostatný web s galerií, postupem práce a hlavně pracovními listy.

Pracovní listy k vyplnění naleznete zde. Pro studenty středních škol jsou náročnější pracovní listy také v odkazu Výstupy – aktivity.

Výstava Stopy totality s doprovodnými materiály – dosud úspěšně putovala mnoho let po školách, kde se studenti a v poslední době žáci vyšších ročníků základních škol stávali průvodci a prezentovali nejprve vybraný „svůj“ příběh ve třídě. Pak prováděli výstavou ostatní spolužáky, popřípadě i dobrovolné účastníky vernisáží.

Nyní mohou s jednotlivými příběhy pracovat online, vyplňovat otázky uvedené přímo v pracovních listech (po Velkou Bíteš) nebo na konci textu jednotlivých příběhů (od práce z Gymnázia Brno-Bystrc).

V případě zájmu nás prosím kontaktujte: martavan@gmail.com (předmět Stopy totality)

Marta Vančurová

Ukázka – využití projektu pro distanční vzdělávání: Gymnázium Podbořany, sexta, deníky (listopad 2020, PDF)

Výstava je nyní v ústeckém (Eurocentrum Ústí nad Labem) a středočeském kraji (ZŠ Dobřichovice). Prezentace z výstavy v Černošicích 2020: www.zscernosice.cz/vystava-stopy-totality

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.